Фантастичан успех АК “Ужице” у Шапцу

od nedelja
611 pregleda

ak užice prvenstvo srbije u krosu šabac

У Шапцу је 27.02.2016. одржано Првенство Србије у кросу за све старосне категорије. Учешће су узели најбољи крос тркачи Србије. Учествовало је око 300 такмичара.
Атлетичари АК “Ужица“ су учествовали и освојили 5 медаља, 3 златне, 1 сребрну и 1 бронзану и по броју одличја заузели су друго место као клуб, од АК “Ужице“ једино је био бољи АК “Нови Пазар”.

ak užice prvenstvo srbije u krosu šabac 2

У трци млађих сениорки на 5.000м Ана Секулић је освојила прво место.
У трци млађих јуниорки на 4.000м Александра Јовановић је освојила прво место
У трци старијих јуниорки на 4.000м Тамара Мићевић је освојила треће место
У трци млађих пионирки на 1.000м Милица Жунић је освојила друго место
У трци ветерана на 4.000м Мирко Минић је освојио прво место.

ak užice prvenstvo srbije u krosu šabac 3

Жељко Челиковић: ,,Првенство Србије у кросу је било изборно за крос Балкана, које се одржава 12.03.2016. у Ћуприји.Тако да су Александра Јовановић, Тамара Мићевић и Ана Секулић избориле право да бране боје Србије. Ово такмичење је било веома квалитетно, доста добрих трка. Најпријатније изненађење је Ана Секулић, која је освојила прво место. Александра Јовановић је такође истрчала веома квалитетну трку и равноправно се борила са противницама које су старије 5 година од ње. Милица Жунић је имала шансу да освоји прво место, али је борбу за победу изгубила у последњим метрима. Погрешна тактика коштала је Тамару Мићевић бољег пласмана. Очекује нас Првенство Балкана у Ћуприји и надамо се добром пласману.