978 pregleda

kk sloboda

Слобода“ – „Војводина“ 77-71 (17/16, 20/13, 22/14, 18/28)

Заслужена победа

Ужице. 21. март 2015. Спортска дворана: „Велики парк“. Гледалаца: око 300. Делегат: Драган Ђорђевић (Земун). Судије: Манојло Ускоковић (Ваљево), Драган Миловановић (Ваљево), Мирко Вујовић (Београд).

„Слобода“: Арнаутовић, Пашајлић, Анђић, Андрић, Миљанић, Копривица, Николић, Бјелак, Пауновић, Ђурашевић, Кнежевић, Симовић. Тренер: Милош Обреновић

„Војводина“: Шајин, Кокановић, Војиновић, Јањић, Мирковић, Пасторњицки, Бербаков, Прица, Бјелобара, Остојић. Тренер: Филип Соцек

Играч утакмице: Братислав Пауновић („Слобода“) – Индекс успешности – 18.

У више узбудљивој, него квалитетној игри, кошаркаши „Слободе“ заслужено су победили госте из Новог Сада. Највећу предност домаћи кошаркаши имају при резултату 49-29 у 22. минуту. Након тога Новосађани прилазе на два поена заостатка у 38. минуту (67-65), па домаћи кошаркаши и навијачи стрепе да се не понови ситуација из Новог Сада, када су Ужичани водили 17 поена и на крају изгубили два поена разлике. Међутим, тренер Ужичана Милош Обреновић узима тајм – аут и не дозвољава играчима „Војводине“ да понове завршницу из Новог Сада. Након савета које је тренер Милош Обреновић дао кошаркашима „Слободе“, они мирно приводе утакмицу крају и заслужено славе победу након утакмице. „Слобода“ – „Војводина“ 77-71.

Тренер КК „Слобода“ Милош Обреновић:

Ваш коментар утакмице?

Једна јако тешка утакмица. Играли смо против екипе која игра кошарку високог интензитета, са доста трчања и агресивности у одбрани и нападу. Много је тешпко контролисати њихову енергију и агресивност у обе фазе игре свих 40 минута. Имали су контцентрацију док их нисмо свели у позицију „пет на пет“. Док смо им одузимали те њихове лагане поене из транзиције били смо тим који је контролисао игру и водио утакмицу до краја. Оног тренутка када смо на њихов пресинг почели да „продајемо“ лопте, када нас је натерао на лош и неорганизован напад из ког нисмо могли да имамо добру одбранбену транзицију ушли смо у проблеме. Они су екипа која за пет минута може да стигне велики заостатак, као што се то десило у Новом Саду. Мислим да начин на који смо победили није лош јер овој екипи треба једна победа са „тесним“ резултатом. Доста смо утакмица изгубили на један разлике, па је ред да једну утакмицу и добијемо тако. Ова победа ће дати играчима самопоуздање. Очекујем повратак Мирослава Пашајлића и да почне са тренинзима. Надам се да ћемо у наредном првенству бити још бољи, паметнији, успешнији и да ћемо играти још бољу кошарку.

Да ли је било страха када су Вас стигли?

Свакако да није пријатно. Филм са те утакмице мотао се мени по глави, а вероватно и мојим играчима. Међутим они нису имали довољно добар напад да преокрену резултат. На крају смо ипак колико-толико исконтролисали неке ствари. Ушли смо у ту егал завршницу, али смо ипак привелу утакмицу релативно мирно крају. Видела се нервоза играча и код машења слободних бацања у задњих 5-6 минута, а са друге стране они су погодили сва слободња бацања. Ова победа значи екипи да будемо још смиренији у наредним утакмицама и да утакмице у којима водимо и по 20 поена разлике у појединим моментима сигурније приводимо крају.

У наредном колу играте у Пироту против истоимене екипе. Шта очекујете?

То је једна од најквалитетнијих екипа у Лиги што доказује њихово место на табели јер се они и даље боре за улазак у Прву лигу. Они су нас много задужили овде јер смо против њих одиграли прву лошу утакмицу у сезони јер су они прва екипа која нас је добила на домаћем терену ове сезоне. Искусна су екипа. Имају искусну петорку састављену од одличних играча тако да имају доста предности у односу на нас. Трудићемо са де спремимо што боље и да неку нашу енергију, агресивност и младост искористимо што боље и преточимо у неку нашу предност и да доле одиграмо што бољу утакмицу и да победимо.

Променили сте тактику вођења екипе у односу на претходне утакмице?

Играчи су били много нервозни због претходне две утакмице које смо изгубили па сам се одлучио за тај начин вођења утакмице да њимане уносим додатну нервозу, него да покушам неком својом смиреношћу пренесем на њих неку мирноћу, што је и дало резултат у првом полувремену када смо контролисали утакмицу. То је искључиво моја одлука да тим проступом покушам да их смирим и да на њих утичем позитивно.

Тренер КК „Војводина“ Филип Соцек

Честитам „Слободи“ заслужену победу. Ово је био сусрет две најмлађе екипе у Лиги. Ја сам играчима пре утакмице казао да ће добити онај који буде више желео победу. Домаћини су на овој утакмици били „присутнији“ на терену. Није нама први пут да стижемо 20 поена засостатка. Стизали смо ми и много већу разлику него што је ова. Ми смо таква екипа. Нису нам „ушли“ неки шутеви, али нисмо ни заслужили победу због односа према игри у првом полувремену.

Овако нешто догодило се и у Новом Саду. Губили сте 17 разлике и на крају добили утакмицу.

Тамо смо убацили те шутеве зато што смо МИ више желели победу и више се трудили од њих. Честитам опет играчима „Слободе“ и колеги Милошу Обреновићу на успешној сезони. Имали су неких пехова, али његови играчи су много млада екипа и то ће у наредној сезони све бити у реду.

У наредном колу дочекујете „Пролетер“ из Зрењанина. Шта очекујете?

Ми смо тамо изгубили великом разликом. Они су доста искуснија екипа од нас. На нама је да тренирамо и да се боримо, али надам се победи.

Играч КК „Слобода“ Братислав Пауновић:

Честитам играчима „Војводине“ на доброј игри и отпору који су нам пружили. Они су нам остали дужници из првог дела Првенства јер сви знају како смо изгубили у Новом Саду и какав је ток сезоне био до тада. Екипа „Војводине“ је млада и полетна екипа која пуно трчи. Тако смо се и спремали целе недеље

Није играо Мирослав Пашајлић?

Осећа се то у нашој игри, а они су то покушали крајње „подло“ да искористе притиском на лопту, али ми се нисмо дали. Прво полувреме смо држали игру у рукама. Имали смои десетак поена предносту у првом делу утакмице. Они су ушли мало огресивније у другом делу. Неким нашим несмотреним потезима утакмица се вратила у егал, али били смо сконцентрисани, прецизни са линије слободних бацања у најбитнијим моментима и заслужено смо победили.

У једном моменту сте дигли Шајина два метра у вис. Је ли видео какво ће време сутра бити?

Ха, ха. Јесте, јесте и након следеће утакмице у Ужицу казаћу Вам је ли погодио. Шалим се наравно. Јесте отишао много у вис, али и то је део игре. Шта да Вам кажем?

Кажите ми шта очекујете у наредном колу против „Пирота“ у гостима.

Биће једна веома тешка утакмица. „Пирот“ је једна веома добра екипа. Против њих смо овде одиграли једну од најлошијих утакмица ове сезоне. Покушаћемо да се што боље спремимо са циљем да победимо.

Играч КК „Војводина“ Душан Прица:

Не могу бити задовољан игром своје екипе и постигнутим резултатом јер смо имали мањак концентрације и то је одлучило победника. Желео бих да се захвалим играчима на труду и ривалу на фер и коректној игри.

Губили сте 20 разлике па сте скоро стигли. Тако је било и у Новом Саду. Јесте ли очекивали победу у том моменту?

Не можете никада очекивати победу. Трудите се и борите се до саме завршнице и резултат се покаже на крају. На жалост, данас нисмо имали среће и резултат је у корист противника.

У наредном колу играте против „Пролетера“ из Зрењанина на домаћем терену. Шта очекујете?

Надам се победи и и очекујем да играмо добро и мислим да ћемо победити на крају.