16 ОРКЕСТАРА У ФИНАЛУ 59. ДРАГАЧЕВСКОГ САБОРА ТРУБАЧА

- Са Златибора у Гучу стижу оркестри: Ивана Јовановића из Ужица, Марка Глигоријевића из Бајине Баште, Београдски трубачки оркестар из Београда и оркестар Игора Митрића из Сирогојна -

59. ДРАГАЧЕВСКИ САБОР ТРУБАЧА У ГУЧИ ( 8-11. АВГУСТ)
Само најбољи трубачки оркестри из пет предтакмичарских трубачких центара (Бољевац, Ковачица, Котража, Сурдулица и Златибор), колико их је одређено за ову годину, обезбедили су право да се боре за престижне саборске награде и испишу историју манифестације која ће се ове године одржати по 59. пут. У финалном такмичењу у Гучи, у суботу, 10. Августа, на главној позорници у црквеној порти, засвираће 16 оркестара.
Недељу иза нас обележило је предтакмичење трубачких оркестара Западне Србије. Са Златибором као петим предтакмичарским трубачким центром заокружили смо списак финалиста који ће се ове године, на 59. Драгачевском сабору трубача у Гучи борити за престижне саборске награде.
Са Златибора у Гучу стижу оркестри: Ивана Јовановића из Ужица, Марка Глигоријевића из Бајине Баште, Београдски трубачки оркестар из Београда и оркестар Игора Митрића из Сирогојна.

У финалном такмичењу у Гучи, засвираће 16 оркестара и то:
Стефан Младеновић, Врање
Игор Митрић, Сирогојно
Драган Аметовић, Ниш
„Тимочки весељаци“, Књажевац
Бојан Крстић, Владичин Хан
Радич Славковић, Рти
Владимир Ивановић, Загужање
Иван Јовановић, Ужице
Елвис Бајрамовић, Бојник
Саша Павловић, Пирот
Бојан Ристић, Владичин Хан
Марко Глигоријевић, Бајина Башта
Данијел Костић, Нови Сад
Марко Трнавац, Мршељи
Синиша Станковић, Загужање
Београдски трубачки оркестар, Београд

 

 

П Р О Г Р А М
59. ДРАГАЧЕВСКОГ САБОРА ТРУБАЧА У ГУЧИ
(8 – 11. август 2019.)

ЧЕТВРТАК, 8. АВГУСТ
11:00 Отварање Сабора, подизање заставе
– код Споменика трубачу
11:30 Конференција за штампу домаћина и организатора
– зграда среског Начелства
12:00 Отварање изложбе самоуких ликовних уметника: Драгачево, Ковачица, Уздин и Опарић
– Музеј трубе
12:30 Отварање сајма књига
13:30 Представљање: Драгачево у књигама и публикацијама
– сала Културног центра
14:30 Отварање привредне изложбе
– спортски центар
18:00 Отварање сајма туризма

Мале позорнице (код Споменика трубачу и Пореске управе):
17:00 – 20:00 Трубачки оркестри

Позорница Културног центра:
16:00 Уметнички програм: трубачки оркестри, фолклорне и певачке групе
17:00 Такмичење пионирских и oмладинских трубачких оркестара Србије
19:00 Уметнички програм: трубачки оркестри, фолклорне и певачке групе
19:30 Проглашење победника такмичења пионирских и oмладинских трубачких оркестара

Главна позорница у црквеној порти:
20:30 Концерт: оркестар Саше Крстића, мајстора трубе
21:30 Концерт: оркестар Дејана Јевђића, мајстора трубе
23:00 Концерт: група Црвена јабука

ПЕТАК, 9. АВГУСТ
07:00 Трубачка будилица
11:30 Конференција за штампу
– зграда среског Начелства
13:00 Народни вишебој
– спортски центар
17:00 Дефиле учесника у програму

Мале позорнице (код Споменика трубачу и Пореске управе):
18:00 – 20:00 Трубачки оркестри

Позорница Културног центра:
15:00 Такмичење здравичара
16:00 Избор најлепше народне ношње
18:00 Уметнички програм: трубачки оркестри, фолклорне и певачке групе
19:00 Концерт: Чеда Марковић и трубачки оркестар Стефана Младеновића

Главна позорница у црквеној порти:
20:00 Концерт: победници 58. Драгачевског сабора трубача у Гучи: Стефан Младеновић, Марко Глигоријевић, Иван Ђенадић и Марко Трнавац
21:00 Концерт: трубачки оркестри Бобана и Марка Марковића и Биљана Крстић
23:00 Поноћни концерт – све трубе Драгачева

СУБОТА, 10. АВГУСТ
07:00 Трубачка будилица
11:30 Конференција за штампу
– зграда среског Начелства
13:00 Дефиле учесника у програму и импровизација старе драгачевске свадбе

Мале позорнице (код Споменика трубачу и Пореске управе):
17:00 – 20:00 Трубачки оркестри

Позорница Културног центра:
15:00 Уметнички програм: трубачки оркестри, фолклорне и певачке групе
17:00 Концерт: «Свет у Гучи», трубачки оркестри из иностранства

Позорница у црквеној порти:
20:00 Финално такмичење трубачких оркестара «Са Овчара и Каблара»
23:30 Проглашење победника 59. Драгачевског сабора трубача у Гучи
24:00 Концерт: Дејан Петровић Big bаnd

НЕДЕЉА, 11. АВГУСТ
Мале позорнице (код Споменика трубачу и Пореске управе):
17:00 – 19:00 Трубачки оркестри

Позорница у црквеној порти:
20:00 Концерт: победници 59. Драгачевског сабора трубача у Гучи
21:00 Концерт: оркестар Дејанa Лазаревићa, мајстора трубе
22:30 Концерт: Тропико бенд

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.