Ужице има 98 вуковаца у 2018/19. години

УРУЧЕНА ПРИЗНАЊА
Добродошли најбољи међу најбољима, ви који сте вредно учили годинама и порасли до Вукових диплома, ви који сте, захваљујући свом ангажовању у школи, али и у ваннаставним активностима заслужили да понесете титулу ђака генерације, ви који сте на бројним државним такмичењима у различитим областима успели да остварите изузетне резултате.
Добродошлицу желимо директорима основних и средњих школа, професорима, родитељима који су данас присутни.


Музичком нумером скуп је поздравио Тодор Алексић, ученик трећег разреда Музичке школе „Војислав Лале Стефановић“, одсек хармоника, који је извео композицију „Експромт“, композитора Јевгенија Петровича Деребенка.

 
У школској 2018-2019. години Ужице има 74 Вуковца у основним школама, док је 24-оро ученика у средњим школама успело да у сведочанствима током свог школовања упише све петице.
Ви имате право да будете поносни на свој успех, а велика је ствар што радост тог успеха са вама могу да поделе ваши родитељи, ближњи, ваши професори и, наравно, ваш град. Град у коме сте стицали прва знања и животна искуства и коме ћете се, верујемо увек са посебним осећањима, ма где били враћати.
Честитку за остварене успехе у име града у коме сте стигли до мале и велике матуре упутиће вам заменик градоначелника Ужица, господин Иван Станисављевић.


Најбољим ученицима основних и средњих школа и најуспешнијим у ваннаставним активностима који су на државним такмичењима били златни, сребрни и бронзани заменик градоначелник Ужица уручиће књиге у знак сећања на данашњи сусрет и њихов велики успех.
Поред књига, сви ученици ће добити и улазнице за Дино парк на Златибору – највећи забавно едукативни парк на Балкану који нуди разноврсне садржаје за све узрасте, уз напомену да млађи од 14 година добијају карту и за одраслог пратиоца.

ОШ „Душан Јерковић“

Вуковци:
1. Милица Павловић
2. Јована Старчевић
3. Вук Василијевић
4. Василије Вуковић
5. Стефан Јевтић
6. Тамара Колашинац
7. Бoрис Лангура
8. Ненад Скоковић
9. Јована Станисављевић
10. Филип Јевтовић – Вуковац и ђак генерације, 3.место на Републичком такмичењу из хемије
11. Тамара Јанковић
12. Мина Максимовић
13. Димитрије Симић
14. Софија Петровић
15. Ива Вучић
16. Јана Ђурић
17. Вања Драшковић
18. Теодора Милић
19. Мартина Лијескић
20. Игор Јовановић
21. Дарија Јовановић
22.Сара Негић
23. Невена Цицварић

Награђени:
1. Милица Узуновић – 1. Место на Републичкој смотри рецитатора „Песниче народа мог“
2. Лука Стевановић – 3.место на Републичком такмичењу из математике

 

ОШ „ Стари град“

Вуковци:
1. Јована Пушица – ђак генерације
2. Неда Цветковић
3. Никола Јањић
4. Емилија Јовановић
5. Милица Лојаница
6. Светозар Мурић
7. Андрија Љујић
8. Анђела Пејић
9. Јована Максимовић
10. Невена Бајчетић
Нема награђених

 

ОШ „Слободан Секулић“

Вуковци:
1. Виолета Марковић
2. Андрија Божовић
3. Александра Шимшић
4. Јелена Стевановић – Вуковац и ђак генерације
Нема награђених

 

ОШ „Нада Матић“

Вуковци:
1. Ема Гускић
2. Лена Минић
3. Катарина Ранђеловић
4. Сања Васовић
5. Мина Филиповић
6. Миона Тешовић
7. Николина Видаковић
8. Мина Јанковић – Вуковац и ђак генерације
9. Милица Пауновић
10. Ђурђица Алексић
11. Теодора Вуловић
12. Данка Петровић
13. Јована Радојчић

1. Јана Ђурић – 1. награда на Републичком такмичењу из технике и технологије
2. Јулијана Ирић – 2. место на Републичком такмичењу из српског језика
3. Маша Шишић – 3. место на истом такмичењу
4. Крстина Грујичић – 2. место на Републичком такмичењу из атлетике у дисциплини бацање кугле

Прва основна школа краља Петра Другог

Вуковци:
1. Ива Божовић
2. Сара Кнежевић
3. Ана Кремић
4. Јован Радељић – ђак генерације
5. Михаило Томашевић
6. Христина Крстић
7. Немања Танасковић
8. Ива Богићевић
9. Маша Дивљаковић
10. Јања Радојичић
11. Драган Шуљагић
12. Милица Бошковић
13. Ана Јоксимовић
14. Тијана Јоксимовић

Награђени:
1. Урош Бурлић – 1.место на Републичком такмичењу из биологије
2. Стеван Сокић – 1. Место на Реп.такмичењу из технике и технологија
3. Матеја Глибетић – 2.место на Реп. Такмичењу из физике

 

ОШ „Алекса Дејовић“ Севојно

Вуковци
1. Матеја Веснић
2. Лука Јовичић
3. Милица Цвијовић –Вуковац и ђак генерације – са 194 поена и 27 диплома са разних такмичења у протекле 4 школске године – ове школске године освојила је и 2.место на Републичком такмичењу из шпанског језика
4. Анђела Ршумовић
5. Петар Жунић
6. Крсман Трипковић
7. Мина Дуковић

Награђени:
1. Јана Цмиљановић – 3.место на Републичком такмичењу из пливања

 

ОШ „Миодраг Миловановић Луне“ Каран

Вуковци
1. Богдан Чанчаревић – Вуковац и ђак генерације – Богдан је из Рибашевине
Нема награђених

 

ОШ „Богосав Јанковић“ Кремна

1. Сретен Турудић– Вуковац и ђак генерације
Нема награђених

 

ОШ „Ђура Јакшић“ Равни

1. Драгутин Милутиновић – Вуковац и ђак генерације
Нема награђених

Пре него што се прешло на промоцију најбољих средњошколаца, стихове, којима је освојила прво место на Републичкој смотри рецитатора „Песниче народа мог“, казивала је Милица Узуновић, ученица ОШ „Душан Јерковић“.

Средње школе

Ужичка Гимназија

Вуковци:
1. Милица Кулић
2. Катарина Јагодић
3. Маја Оташевић
4. Игор Топаловић – Вуковац, ђак генерације – 3.место на Републичком такмичењу из француског језика, 2.место на Републичком такмичењу из хемије, 2. место на Српској хемијској олимпијади, пласман на Међународну хемијску олимпијаду која ће се одржати у Паризу, 3. Место на Реп.так. из математике „Мислиша“
5. Павле Ђурић – Павле Ђурић – 3. награда на матем. такмичењу „Мислиша“
6. Ана Максимовић
7. Богдан Деспотовић
8. Ана Јанковић
9. Анђела Јевтић
10. Тамара Мојсиловић
11. Милош Поповић – 3. награда на матем. такмичењу „Мислиша“

Републичка такмичења:
1. Невена Панић – 2. награда на Књижевној олимпијади – такмичењу из српског језика
2. Нина Цицварић – 2. награда на истом такмичењу
3. Милош Јоловић – 3. награда на истом такмичењу
4. Борко Васиљевић – 3. место на Републичком такмичењу из историје,1. Место на такмичењу из математике „Мислиша“
5. Анђела Продановић – 1. место на Репуличком такмичењу из математике, 2.награда а такмичењу „Мислиша“, 1.награда на Математичком турниру, екипно 2.место, и 3.место на Републичком такмичењу из физике
6. Јована Смиљанић – 2.место на Републичком такмичењу из математике, 3.награда на такмичењу „Мислиша“, 3.место на Реп.такм. из физике
7. Петар Поповић – 3. место на Републичком такмичењу из математике, 3. место на Реп.такмичењу из физике
8. Јана Радивојевић – 1. награда на математичком такмичењу „Мислиша“ и 3.награда у суперфиналу на истом такмичењу
9. Петар Дамјановић – 2. награда на мат.такмичењу „Мислиша“, 2.место екипно на Математичком турниру и 2.место на Репуб.такм. из физике
10. Филип Комарица – 3. награда на матем. такмичењу „Мислиша“
11. Марија Поповић – 3. награда на матем. такмичењу „Мислиша“
12. Драган Митрашиновић – 3. награда на матем. такмичењу „Мислиша“
13. Богдан Ршумовић – 3. награда на матем. такмичењу „Мислиша“
14. Вукашин Крсмановић – 2.место екипно на Математичком турниру
15. Ивана Тртовић  – 2. место екипно на Математичком турниру

Техничка школа „Радоје Љубичић“

Вуковци:
1. Јована Ћурчић
2. Ивана Дмитровић – ђак генерације
Награђени:
1. Немања Кандић – 1. место на Републичком такмичењу саобраћајних школа у дисциплини возач моторних возила Ц категорије

 

Медицинска школа

Вуковци:
1. Душан Максимовић
2. Дејан Обрадовић
3. Ивана Младеновић
4. Милена Пашић
Ђак генерације – Андреа Илић – 3.место на такмичењу ученика средњих школа за најуспешнији писмени задатак које организује Министарство просвете, науке и технолошког развоја, Друштво за српски језик и књижевност и Задужбина „Доситеј Обрадовић“.

Награде:
1. Неира Хаџалић – прво место на Републичком такмичењу из књижевности
2. Милена Ракић – друго место на истом такмичењу
3. Драгана Рајевац – треће место (исто такмичење)
На Републичком такмичењу у пружању прве помоћи екипа Медцинске школе у саставу: Ана Миловановић, Ђорђе Младеновић, Алдијана Гојак, Милиц Стефановић, Аница Човић и Валентина Словић освојила је друго место
На Републичком такмичењу у реалистичком приказу повреда, обољења и стања – екипа ове школе у саставу : Сара Петровић, Марија Вујовић и Алден Кукуљац освојила је друго место.

 

Економска школа

Вуковац:
1. Јасмина Терзић – Вуковац и ђак генерације
Награђени:
1. Марија Булић – 1.место на Републичком такмичењу из основа реторике и беседништва и 2.место екипно на истом такмичењу
2. Мирела Грачанац – 2.место екипно на Републичком такмичењу из основа реторике и беседништва

 

Техничка школа Ужице

Вуковци
1. Урош Јоковић
2. Александар Матовић
3. Дарко Селаковић
4. Милош Стојадиновић
5. Константин Савић
Награђени:
1. Валентина Спасојевић – 3.место на републичком такмичењу – Књижевна олимпијада – српски језик и књижевност
2. Филип Прокић – 3.место на републичком такмичењу – у дисциплини оператер машинске обраде

 

Уметничка школа

Вуковаца нема
Ђак генерације – Тамара Арсеновић
Награђени:
1. Јована Плазинић – прва награда на Међународном ликовном конкурсу у категорији ученика ументичких школа, за узраст 18 годинау организацији Образовно креативног центра Велика Плана
2. Лидија Милосављевић – прва награда на Међународном конкурсу Стрип Каиш у организацији Дечијег културног центра Београд
3. Горана Поповић – 2. Награда на Републичком такмичењу из области класичних ликовних медија – фотографија, за ученике уметничких и средњих стручних школа у организацији Министарства просвете, науке технолошког развоја и Школе за дизајн – Београд
4. Валерија Момот – 1. Награда за акварел на Ликовном конкурсу ученика основних и средњих школа Србије у организацији Регионалног центра за таленте Михајло Пупин у Панчеву
5. Кристина Јевђић – на истом конкурсу припала је 1.награда за цртеж
6. Милош Станојчић – на истом конкурсу освојио је прву награду за фотографију, а на Републичком такмичењу у области класичних ликовних медија – 3. награду такође за фотографију

 

Музичка школа „Војислав Лале Стефановић“

Вуковци:
Надежда Павловић Вуковац и ђак генерације
Награде:
1. Ива Илић – две прве награде – на Републичком такмичењу из солфеђа и теоретских предмета – у категоријама солфеђо и теорија музике
Две прве награде у овим категоријама на истом такмичењу освојила је и:
1. Јелисавета Поповић
2. Катарина Веснић – 1. награда у категорији солфеђо
3. Ивица Жунић –1.награда у категорији теорија музике
4. Симона Филиповић – 1. награда – теорија музике, као и
5. Мина Ћитић
6. Богдан Чанчаревић – две прве награде – у категоријама солфеђо и теорија музике, као и
8. Ђурђица Алексић
9. Јана Јањић
10. Анђела Дугоњић – 1. Награда у категорији солфеђо и 2. Награда на Републичком такмичењу камерне музике и гудача у категорији виола
11. Марија Поповић – 1. Награда у категорији солфеђо
12. Наталија Божовић – 1. Награда – теорија музике
13. Петар Поповић – теорија музике
14. Катарина Тасић – 3.награда на Републичком такмичењу музичких и балетских школа Србије у категорјии соло певање
15. Матија Мартић – 2. Награда на истом такмичењу у категорији кларинет
16. Нађа Јовановић – 3.награда – у категорији – флаута
17. Владица Љубичић – 1.награда у категорији саксофон
18. Петар Зарић – 3.награда у категорији кларинет
19. Огњен Дукић – 3.награда у категоријама кларинет и клавир
20. Емилија Гредељевић – 3.награда у категорији кларинет
21. Богдан Петровић – 2.наградфа у категорији кларинет
22. Милица Вучићевић – 1. награда на Републичком такмичењу из солфеђа и теоретских предмета у категорији солфеђо
23. Матија Радојичић – на истом такмичењу освојио је такође 1. награду у истој категорији
24. Јанко Стокић – је освајач прве награде у категорији теорија музике
25. Сара Красић – 2. награда на Републичком такмичењу музичких и балетских школа Србије у категорји труба

У име најбољих ученика основних и средњих школа обратио се, вуковац и ђак генерације Ужичке гимназије Игор Топаловић. Као што сте већ чули само у овој школској години освојио је 3. место на Републичком такмичењу из француског језика, 2. место на Републичком такмичењу из хемије, 2. место на Српској хемијској олимпијади, пласман на Међународну хемијску олимпијаду која ће се одржати у Паризу, 3. Место на Реп.так. из математике „Мислиша“. Током свог гимназијског школовања освојио је још много награда – поменућемо само неке – 1. место на раепубличком такмичењу из хемије у другој години, у трећој 2. место на истом такмичењу, 2. место и на Српској хемијској олимпијади, био је учесник 50. Међународне хемијске олимпијаде у Словачкој и Чешкој.


Игор Топаловић: Желим да вам још једном упутим честитке за све што сте до сада постигли у току свог шкловања са жељом да и даље будете вредни и предани свему што радите. Искористите могућност избора коју вам пружа стечено знање, волите Ужице и будите увек његови најбољи промотери.
Позивам вас да се задржите на пригодном коктелу у вашу част, али пре тога да сви заједно кренете до улаза Градског култруног центра, до степеништа где је планирано заједничко фотографисање.
Мењајте оно што се може промијенити, прихватите оно што се не може, и увек се одмакните од оног што је неприхватљиво. Срећно!
На крају је наступио и Богдан Чанчаревић, ученика VI разреда Музичке школе „Војислав Лале Стефановић“ , одсек хармоника. Он је извео Дечју свиту број 1, први став, аутора Владислава Золотарјова.

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.