SVAKO ZAŠTO IMA SVOJE ZATO: Stanična usluga 30 dinara, a peronska karta 150 dinara
Od ponedeljka putnici koji kupuju kartu na šalteru „Užice prevoz“ plaćaju stanične usluge 30 dinara, a ne plaćaju peronsku kartu, koja košta 150 dinara, rekao je Dragan Marjanović, direktor „Užice prevoz“. On je objasnio da peronsku kartu plaćaju i oni koji hoće na perone, a ne putuju, kao na primer, da isprate nekoga ili da pošalju nešto autobusom u slučaju da ulaze na perone.
– Takođe, peronsku kartu od 150 dinara će plaćati i oni koji kupe kartu za prevoznika koji nam nisu dostavili red vožnje i cene karata. Za sada su nam to dostavili „Janjušević prevoz“, „Raketa AB“, „Autoprevoz“ iz Čačka, dok je „Gaga prevoz“ dostavio za jedan broj linija. „Gaga prevoz“ i „Zlatan prevoz“ nisu dostavili red vožnje i cene karata do Beograda, ali pretpotavljam da će uskoro i to biti urađeno – objasnio je Marjanović.
On je još dodao da nigde u svetu nema da konkurencija na istom prostoru ima svoje šaltere za prodaju karata i zbog toga su tražili od Direkcije za izgradnju da im dostave projekat prizemnog dela autobuske stanice, gde se nalazi taj poslovni prostor za koji oni plaćaju zakup.
Direktor Direkcije za izgradnju grada Nikola Maksimović rekao je da zakupac „Bečej prevoz“, čija je filijala „Užice prevoz“, za zakup perona i deo poslovnog prostora plaća oko 2.700.000 dinara bez poreza na mesečnom nivou.
– Zakup je 2.700.000 dinara, bez poreza, na mesečnom nivou i taj novac ide u budžet grada. Odatle se otplaćuju rate za kredit, koji je grad uzeo za otkup perona, a čija je cena bila oko 64,5 miliona dinara. Što se tiče poslovnog prostora gde su šalteri i drugi lokali, radimo na utvrđivanju projekta autobuske stanice i da se utvrdi da li je grad vlasnik tih lokala, odnosno šta je to što je grad otkupio – rekao je Maksimović i dodao da ugovor sa „Bečej prevozom“, odnosno „Užice prevoz“, potpisan je u viđenom stanju, a to je poslovni prostor koji obuhvata 320 kvadrata, od čega je oko 41 kvadrat biletarnica.
Kada je 2013. godine grad otkupio perone od “Rakete” postojao je nezvaničan podatak da je “Raketa” od izdavanja perona mesečno prihodovala oko 1,8 miliona dinara, a zakupac je, takođe mesečno, u to vreme zarađivao oko 3 miliona dinara.
Z. G.