početak NAJNOVIJE U Zlatiborskom okrugu i dalje veliki broj inficiranih korona virusom

U Zlatiborskom okrugu i dalje veliki broj inficiranih korona virusom

od Užička Nedelja
343 pregleda

S obzirom da je Zlatiborski region među najgorima po broju vakcinisanih, i ne čudi što već danima ne pada broj inficiranih – A šta i očekivati od naroda kada se ni zdravstveno osoblje ne vakciniše – u Zdravstvenom centru, po rečima direktora, od 4.000 zaposlenih vakcinisano manje od 1.500 – U Sjenici samo 7,5% vakcinisanih –

užički zavod za javno zdravlje

Od prethodnog izveštaja do danas COVID-19 je potvrđen kod 148 lica: Užice – 56, Požega – 21, Prijepolje – 21, Priboj – 11, Nova Varoš – 10, Sjenica – 9, Čajetina – 9, Arilje – 5, Bajina Bašta – 5 i Kosjerić – 1. Od početka epidemije do danas ukupno je potvrđeno 24822 slučajeva infekcije korona virusom (COVID-19) na teritoriji Zlatiborskog okruga.

UKUPNOMARTFEBRUARJANUARDECEMBARNOVEMBAR
Zlatiborski okrug2482250033004332863073581
Užice83551757967112923001065
Požega2589558381314538356
Arilje2535619451181617418
Prijepolje2526468202405606401
Priboj2418340251409687377
Bajina Bašta2241409197353755304
Čajetina1552377161222334229
Nova Varoš1074110190151251165
Kosjerić77215613082133159
Sjenica760209748286107

BROJ VAKCINISANIH PO OPŠTINAMA
DO 31. MARTA 2021.

Na vakcinalnim punktovima na teritoriji Zlatiborskog okruga do 31.03.2021. godine ukupno je vakcinisano 48.977 (22.5% odrasle populacije Zlatiborskog okruga) lica, od čega je revakcinisano (primili obe doze) 37.091 lica (17.1% odrasle populacije Zlatiborskog okruga), a samo prvu dozu je primilo 11.886 lica.

UKUPNOPROCENATOBE DOZEPROCENATPRVU DOZU
Zlatiborski okrug4897722.5%3709117.1%11886
Arilje241716,7%168911,7%728
Bajina Bašta362518,2%271713,6%908
Kosjerić138615,6%105011,8%336
Nova Varoš269922,1%211917,4%580
Požega514322,6%390717,2%1236
Priboj511325,5%361418,0%1499
Prijepolje661424,1%441516,1%2199
Sjenica196410,2%14317,4%533
Užice1733928,8%1411723,5%3222
Čajetina267722,0%203216,7%645
*procenat vakcinisanih u odnosu na broj stanovnika starijih od 18 godina na datoj teritoriji

Comments

comments

Povezani tekstovi

Napišite komentar

* Koristeći ovaj obrazac slažete se da podatke čuvamo i koristimo na našem sajtu.